графік роботи
Пн-Пт: 09:00-18:00 Сб-Нд: вихідний


від
до




Культиватори мотоблоки

Сортувати: за ціною за ім'ям

Культиватори мотоблоки купити в Києві

Щоб підібрати техніку для обробітку ґрунту, треба врахувати низку важливих параметрів, у тому числі тип обладнання.

Культиватор
Основне призначення культиватора - обробіток ґрунту: орання, розпушування, видалення бур'янів, перемішування добрив. Для оранки плугом, викопування бульб, транспортування вантажів та інших операцій з додатковим навісним обладнанням більшість культиваторів не пристосована. Культиватори не колісна техніка, але для перевезення техніки від місця зберігання до місця робіт можуть оснащуватися транспортувальним колесом.

Ця малогабаритна та доступна за ціною техніка використовується переважно дачниками. У фермерському господарстві служить допоміжним агрегатом у місцях, де може маневрувати трактор.

Мотоблок
Мотоблок - більш функціональний і продуктивний агрегат, який відрізняється від культиватора великою вагою, який дозволяє заглиблювати фрези і більш ефективно обробляти твердий ґрунт, і наявністю валу відбору потужності, за рахунок якого пристрій може використовуватися не тільки для культивації. При використанні спеціального навісного обладнання можна викопувати картоплю, удобрювати ґрунт, косити траву, забирати сніг і навіть перевозити вантажі. Конструкція має колеса із широким протектором. Деякі моделі оснащуються фарами, що дозволяють працювати в темний час доби - наприклад, прибирати сніг рано вранці.

Техніка застосовується у сільському господарстві, на полях та великих приватних ділянках.

Тип двигуна
Мотоблоки та мотокультиватори оснащуються бензиновими або дизельними двигунами. Асортимент обладнання широкий - можна підібрати відповідну за потужністю модель як для дачного, так фермерського господарства. Двигун запускається вручну практично на всіх моделях, і тільки потужні агрегати мають електростартер.

Моделі із дизельним двигуном
Для обробки ґрунту на невеликій дачній ділянці (до 5 – 6 соток), де є можливість підключення обладнання до електромережі, можна використовувати електричний культиватор. Його двигун запускається без зайвих зусиль, і він простіше в обслуговуванні (не потрібно міняти олію та свічки). Крім того, це єдине рішення для обробки ґрунту в закритих теплицях, де не можна використовувати бензинову техніку через вихлопні гази.

Клас
Вага культиватора визначає його призначення і тип оброблюваного ґрунту — чим твердіший ґрунт, тим важчим повинен бути агрегат. Двигун також потрібен потужніший. Відповідно до цього сільськогосподарську техніку прийнято ділити на кілька класів.

Легкий клас. Вага техніки становить до 70 кг, потужність бензинових моделей не перевищує 5 к.с., а електричних – 2 кВт. Такий культиватор розрахований на нетривалі навантаження, він добре справляється з м'яким, доглянутим ґрунтом, але працювати їм на твердій землі проблематично. Техніку цього класу купують ті, кому потрібний невеликий легкий агрегат для роботи на присадибній ділянці площею до 6 соток, землю на якій обробляють щорічно.

Середній клас. Вага обладнання досягає 100 кг, а потужність складає 7 - 8 л. Завдяки значній вазі вдається заглиблювати фрези на велику глибину і обробляти грубий, місцями глинистий ґрунт. Агрегат не вібрує, не вистрибує із землі і більш стійкий, в порівнянні з легкими моделями, але при цьому має практично таку ж маневреність. Підходить для земельних ділянок площею від кількох десятків соток до половини гектара.

Тяжкий клас. Машини можуть важити до 200-300 кг, що робить їх ефективними для обробки цілини. Заглиблювати фрези та розпушувати твердий ґрунт вдається без серйозних зусиль оператора. Потужність двигуна складає 10 л. і більше. Така потужність дозволяє виконувати і ряд завдань, не пов'язаних з обробітком ґрунту, наприклад, перевозити вантажі, збирати врожай, косити траву і т.д. Обладнання підходить для роботи на полях площею 1 га.

Кількість фрез та ширина обробки
Ширина обробітку грунту залежить від того, на якій відстані один від одного встановлені фрези, і може становити від 20 до 170 см. Це визначається потужністю двигуна і кількістю встановлених фрез - чим їх більше, тим ширше захоплення. У різних моделей передбачено від 2 до 10 фрез, вони встановлюються парами, симетрично. Знімаючи крайні сегменти, зменшують ширину обробки під конкретні завдання - допустимо, щоб зорати вузьку грядку або квітник.

Для орання поля підходять культиватори з шириною захвату понад 100 см. Тяжкий ґрунт обробляють меншою кількістю фрез. Якщо за раз обробити всю ділянку не потрібно (наприклад, на дачі, коли грядки поступово готуються під різні культури), можна вибрати модель з меншою шириною обробки. Залежно від відстані між посадженими рослинами та рядами ширина обробки може становити від 20 – 30 до 60 – 70 см.

Кількість швидкостей
У простих малопотужних культиваторів немає можливості перемикання передач (Без КПП), техніка пересувається з однією швидкістю — для однотипних робіт цього цілком достатньо. Такі моделі найдешевші.

Більш потужні, важкі машини мають механічну коробку: передбачено від 2 до 8 швидкостей руху вперед і від 1 до 4 задніх передач. Швидкість вибирають залежно від типу ґрунту та характеру робіт: на знижених швидкостях орають землю, обробляють твердий ґрунт, викопують коренеплоди, на підвищених — рихлять, вирівнюють ґрунт, видаляють бур'яни, перемішують добрива. Від обраної швидкості залежить як швидкість пересування, а й частота обертання оснащення.

Моделі із заднім ходом (реверсом) більш маневрені та зручні при роботі у стиснутому просторі. Наприклад, дійшовши до паркану, користувач не розгортає техніку вручну, а включає задній хід, і машина рухається назад, продовжуючи обробляти ґрунт. Для моделей, у яких вал відбору потужності розташовується ззаду, реверс необхідний також при встановленні, наприклад, сінокосарки як навісне обладнання.

Якщо трансмісія механічна, для зміни швидкості необхідно зробити зупинку та переключити передачу вручну. Мотоблоки з автоматичною коробкою передач, безумовно, зручніше, але коштують значно дорожче.

Тип редуктора
Редуктор — це деталь, що передає момент, що крутить, в моделях з одно- і багатоступінчастою коробкою передач.

У малопотужних легких культиваторах з одноступінчастою коробкою передач найпоширеніший черв'ячний редуктор. Його переваги: компактність, плавний хід, низький рівень шуму, високий ККД. Але такий редуктор не вирізняється високою надійністю.

Ланцюговий редуктор встановлюється на моделях середнього класу з одно- та багатоступінчастою трансмісією. Вузол складається з провідної зірочки, що з'єднується з двигуном, та веденою, яка кріпиться до робочого валу. Варіюючи передавальне число на зірочках можна збільшити зусилля на робочому оснащенні, а значить, виконувати більш важкі роботи. Корпус редуктора компактний, тому обробляти можна на великій глибині — техніка не застрягне в грунті. Розбірний ланцюговий редуктор можна обслуговувати, тобто. міняти зношені елементи. Нерозбірний при виході з експлуатації замінюють повністю.

Шестерний редуктор являє собою кілька шестерень, які з'єднані в один ланцюжок. Його використовують у важких професійних мотоблоках із багатоступінчастою коробкою передач. Це найбільш надійний з усіх типів механізм зчеплення, розрахований на високі навантаження і захищений корпусом від пошкоджень. Техніка із зубчастим редуктором складніша в обслуговуванні і коштує дорожче.

Глибина обробки
У різних моделей максимальна глибина орання може становити від 10 до 40 см, залежно від розміру оснастки та ваги машини. Легкі культиватори обробляють тільки верхній шар ґрунту, важкі, продуктивні мотоблоки можуть глибоко орати і розпушувати ґрунт.

Регулювання глибини обробки значно розширює можливості техніки та дозволяє виконувати більший спектр завдань. Наприклад, боронування проходить на невеликій глибині, а оранка цілини захоплює глибинні шари для насичення їх киснем. Від кількості рівнів заглиблення залежить функціональність моделі. Регулювання здійснюється сошником у певних межах. Так, мотоблок із шістьма рівнями регулювання налаштувати на обробку різних видів ґрунту можна набагато точніше, ніж модель із двома рівнями.

Контакти

Україна, м. Київ пр. Приладний, 10

E-mail: info@askid.com.ua

Способи оплати та доставка

Готівковий і безготівковий розрахунок з ПДВ для юридичних осіб, доставка по Києву та Україні, за вашим бажанням перевіряємо при вас замовлений товар.

Приймаємо:

  • Готівковий розрахунок
  • Privat 24
  • Безготівковий розрахунок (ПДВ 20%)
Ми на Hotline