графік роботи
Пн-Пт: 09:00-18:00 Сб-Нд: вихідний


від
до




Акумулятори та зарядні пристрої

Сортувати: за ціною за ім'ям
Показано 100 з 187 товарів
Сортувати: за ціною за ім'ям

Акумулятори та зарядні пристрої купити в Києві

Якщо на місці робіт немає підключення до електромережі, не вистачає подовжувача, або незручні умови не дозволяють тягнути дроти, єдиним можливим варіантом залишається інструмент з автономним живленням. Його використовують у будівництві, при монтажних та складальних роботах. Для ефективної експлуатації важливо підібрати до нього потрібний акумулятор.

Тип акумулятора
Нікель-кадмієвий (NiCd) акумулятор з'явився понад 100 років тому і з того часу широко застосовується завдяки високій надійності. Він стійкий до механічних впливів і може використовуватися за низьких температур (до -40°С). Така невибагливість дуже важлива, якщо чекають часті роботи на вулиці. До того ж елемент видає стабільну напругу протягом усього робочого циклу. Термін служби при правильній експлуатації може досягати 6-7 років, кількість повних циклів зарядки/розрядки становить 1000-1500. Батарея може зберігатися тривалий час без будь-яких негативних наслідків для хімічних складових.

З недоліків: нікель-кадмієві акумулятори мають великі габарити і вагу, а також схильні до ефекту пам'яті - якщо почати заряджати акумулятор, не дочекавшись повної розрядки, ємність його зменшиться. Щоб відновити її, потрібно 2-3 рази повністю розрядити акумулятор і знову зарядити його. Для примусової розрядки батареї на деяких зарядних пристроях передбачено спеціальний режим.

Є ще один нюанс, через який нікель-кадмієві батареї поступово йдуть у минуле – це токсичні матеріали у їхньому складі. Складність та дорожнеча утилізації, а також обмеження європейських норм змушують виробників відмовлятися від цієї технології. З 2016 року в Європі запроваджується заборона на нікель-кадмієві батареї. Для російських покупців поки що є альтернатива — вироби з Китаю. Проте, якщо планується придбати акумулятор для тривалого використання, щоб не зіткнутися з проблемою пошуку елементів живлення, краще зробити вибір на користь літій-іонних батарей.

Як вибрати акумулятор для електроінструменту
Нікель-метал-гідридний (NiMh) акумулятор прийшов на зміну нікель-кадмієвому і позбавлений ряду його недоліків: він має менші габарити та вагу, а також менш токсичний. Знижено ефект пам'яті, хоча повністю позбутися його не вдалося. Термін служби нікель-метал-гідридного акумулятора в кілька разів менший, ніж у нікель-кадмієвого, як і кількість повних циклів зарядки/розрядки - всього 500. Крім того, щодобово в режимі бездіяльності заряд батареї знижується приблизно на 1%. Чутливий він і до холоду - акумулятор може стійко працювати не нижче температури -10°С.

Літій-іонний (Li-Ion) елемент живлення - найсучасніший з типів акумуляторів, і сьогодні він найпоширеніший. Його питома ємність вдвічі вища, ніж у нікель-кадмієвого аналога, і при цьому немає ефекту пам'яті, що дозволяє заряджати акумулятор, не чекаючи його повної розрядки. Термін служби літій-іонного акумулятора при правильній експлуатації може досягати 2 - 3 років, а кількість повних циклів зарядки/розрядки - 1000. Однак, варто пам'ятати, що літій-іонний елемент вимагає дбайливого поводження, може вийти з ладу при сильному ударі і чутливий до низьким температурам - на холоді його ємність знижується до 10 разів, а нижня межа температури, за якої акумулятор перестає працювати, становить -20°С.

Перед придбанням інструменту рекомендується з'ясувати, який тип акумулятора на ньому встановлено. Варто також врахувати, що деякі моделі здатні працювати тільки з літієво-іонними батареями, інші з двома типами, наприклад, літієво-іонними і нікель-кадмієвими.

Кріплення
Розрізняють два види кріплення акумулятора на інструмент. Так звана обойма є підставою, на якій закріплена контактна частина. Вона вставляється в паз на ручці інструмента. Пристрій, який називається слайдер, є компактнішим і має плоский корпус, який кріпиться в напрямних на інструменті. Перед покупкою додаткового елемента живлення необхідно знати систему кріплення конкретної моделі інструменту, оскільки акумулятори обойма та слайдер не взаємозамінні.

Вибираючи електроінструмент, слід зважити на ці особливості кріплення акумуляторів. Наприклад, шуруповерт з кріпленням під слайдер більш ергономічний завдяки зручній рукоятці, тоді як у моделі з обоймою рукоятка розширена — щоб впевнено тримати такий інструмент потрібні досить великі долоні.

Напруга
Діапазон напруги акумуляторів для електроінструменту знаходиться в межах 3,6 – 36 В. Напруга встановлюється виробником як найбільш прийнятна з урахуванням можливостей його електромотора та технічних характеристик. Наприклад, акумулятори з напругою 10 - 12 В підходять для викруток, ліхтарів, електростеплерів, шуруповертів. Лобзики, шліфувальні машини, дрилі, перфоратори можуть мати напругу 18 - 24 В. Професійний інструмент, що піддається серйозним навантаженням, як правило, забезпечується акумуляторами більшої напруги, ніж побутової. Так, дриль з батареєю 36 В краще впорається з високими навантаженнями у професійній сфері, побутові дрилі зазвичай комплектуються акумуляторами з напругою 12 В.

Ємність
Цей параметр характеризує кількість енергії, що міститься в зарядженому акумуляторному блоці. Саме від нього залежить тривалість роботи на одному заряді. Вимірюється в ампер-годинниках (А/год), що, однак, не вказує безпосередньо на час роботи — воно залежить від типу інструменту, навантаження та завдань. Одна справа працювати з невеликими навантаженнями, інша обробляти щільні матеріали, сильно навантажуючи інструмент. Але в загальному випадку акумулятор із ємністю 4 А/год працюватиме значно довше, ніж 1,5 А/год. Чим більша ємність акумулятора, тим вища його вартість. Якщо акумуляторний інструмент передбачається використовувати для допоміжних завдань, і тривалість роботи не така важлива, можна заощадити, купивши батарею меншої ємності.

Варто зазначити, що ця характеристика не сувора, тому акумулятор невеликої ємності можна за потреби замінити на батарею з великим значенням.

Взаємозамінність
Логічно, що елементи живлення одного виробника повинні бути сумісні з дрилем або шуруповертом тієї самої фірми, хоча це не завжди так. Тим не менш, сьогодні деякі компанії пропонують універсальну систему взаємозамінності акумуляторів, коли до певних моделей з різних груп інструментів підходить та сама модель акумулятора і зарядного пристрою до нього. Це означає, що покупець може придбати кілька інструментів без акумуляторів: дриль, шліфувальну машину, електролобзик, і підібрати до них один акумуляторний блок і зарядний пристрій. Можна також придбати інструмент у комплекті з батареєю та зарядним пристроєм, а решту «тушок» докупити потім.

Крім фірмових елементів живлення ринку інструменту представлені акумулятори від виробників витратних матеріалів. Батареї розробляються під конкретні моделі інструментів відомих брендів та пропонуються як доступніша за ціною альтернатива. Для кожного акумулятора вказані не тільки значення напруги та ємності, а й перелік моделей, до яких він підходить. Часто елементи живлення продаються в наборі по 2 штуки, щоб їх можна було використовувати та заряджати по черзі.

Контакти

Україна, м. Київ пр. Приладний, 10

E-mail: info@askid.com.ua

Способи оплати та доставка

Готівковий і безготівковий розрахунок з ПДВ для юридичних осіб, доставка по Києву та Україні, за вашим бажанням перевіряємо при вас замовлений товар.

Приймаємо:

  • Готівковий розрахунок
  • Privat 24
  • Безготівковий розрахунок (ПДВ 20%)
Ми на Hotline